حصار بانوان کشتی        

حصار: بانوان کشتی        

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات کلاهبرداری با وعده جذب «سرباز-بازیکن»

فردی که متهم است با وعده جذب سرباز – بازیکن از چند نفر مبالغ میلیونی کلاهبرداری کرده، با پیگیری‌های کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال و تلاش‌های ماموران امنیتی و انتظ

کلاهبرداری با وعده جذب «سرباز-بازیکن»

کلاهبرداری با وعده جذب «سرباز-بازیکن»

عبارات مهم : سرباز

فردی که متهم است با وعده جذب سرباز – بازیکن از چند نفر مبالغ میلیونی کلاهبرداری کرده، با پیگیری های کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال و تلاش های ماموران امنیتی و انتظامی به دام افتاد.

به گزارش ایسنا، مدتی قبل فردی با مراجعه به دادسرا و طرح شکایت اعلام کرد که از طریق یک کانال تلگرامی با فردی آشنا شده است که مدعی بوده می تواند مسئله سربازی اش را با معرفی به یک تیم نظامی حل کند.

کلاهبرداری با وعده جذب «سرباز-بازیکن»

شاکی در بیانات خود گفت: چون سربازی برایم یک معضل شده است بود، به محض مشاهده یک آگهی در کانالی تلگرامی، با شماره ای که اعلام شده است بود تماس گرفتم. فردی که پشت خط بود، گفت که می تواند من را به یک تیم نظامی معرفی کند تا به عنوان بازیکن – سرباز، دوران سربازی خود را بگذرانم. او حتی گفت که با پرداخت مبلغی بیشتر، می تواند کاری کند که نیازی به سپری کردن دوران آموزشی هم نباشد و فقط یک هفته به صورت صوری به پادگان آموزشی بروم و سپس به عنوان بازیکن فوتبال در آن تیم نظامی مشغول بازی شوم.

او ادامه داد: یک روز قرار گذاشتیم و من مبلغ ۱۵ میلیون تومان بابت جذب به عنوان بازیکن – سرباز و ۵ میلیون تومان هم بابت نرفتن به آموزشی، به او پرداخت کردم. او به من گفت که دفترچه آماده به خدمت را پست کن و منتظر باش تا کارها را هماهنگ کنیم. من هم همین کار را کردم. بعد از آنکه برگه اعزام به خدمت را دریافت کردم، با او تماس گرفتم که گفت خیالت آسوده باشد، تو برو آموزشی تا یک هفته دیگر خبرت می کنیم. بعد از یک هفته، هر چه تماس گرفتم دیگر جواب نداد. الان چند ماه از خدمتم می گذرد و ۲۰ میلیون تومان پولی هم که تمام بعد اندازم بود از دست داده ام!

فردی که متهم است با وعده جذب سرباز – بازیکن از چند نفر مبالغ میلیونی کلاهبرداری کرده، با پیگیری‌های کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال و تلاش‌های ماموران امنیتی و انتظ

با دریافت شکایت و صدور دستورات قضایی مورد نیاز از سوی بازپرس، ماموران امنیتی و انتظامی تحقیقات گسترده خود را شروع کردند و با تلاش ها و پیگیری های پلیس و ادامه تلاش ها و کارها کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در جهت مبارزه با فساد در فوتبال، نهایتا با سرنخ های به دست آمده موفق شدند با کارها پلیسی این فرد را دستگیر کنند.

سرهنگ کارآگاه مهدی افشاری معاون مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ با اعلام این خبر به ایسنا گفت: این متهم که با افراد دیگری نیز همکاری داشته، با فریب طعمه های خود از طریق سوءاستفاده از نام نهادهایی که نزد مردم از اعتبار بالایی برخوردارند و دادن وعده های واهی، مبالغ زیادی را از آنان دریافت می کرده است.

وی افزود: متهم و همدستان او از طریق کانال تلگرامی «پاس شمیران» و همچنین درج آگهی در کانال پایتخت کشور عزیزمان ایران آنلاین اقدام به فراخوان جهت جذب سرباز – بازیکن می کردند و سپس با بردن افراد به بعضی زمین های تمرین مربوط به شرکت ها، اعتماد آنها را جلب و سپس مبالغ مدنظر خود را دریافت می کردند که این مبالغ از ۵ میلیون تا ۲۰ تومان متغیر بوده است.

کلاهبرداری با وعده جذب «سرباز-بازیکن»

معاون مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ با بیان اینکه متهم تاکنون به ۵ مورد کلاهبرداری از این طریق اعتراف کرده هست، به شهروندان هشدار داد که فریب وعده های اینچنینی را نخورند و به محض مشاهده چنین مواردی، مراتب را به اطلاع پلیس یا دستگاه قضایی برسانند.

او همچنین از شهروندانی که به وسیله این فرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند خواست که جهت طرح شکایت، با شماره تلفن های ۵۱۰۵۵۳۴۴ و ۵۱۰۵۵۳۹۷ تماس بگیرند یا به پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

فردی که متهم است با وعده جذب سرباز – بازیکن از چند نفر مبالغ میلیونی کلاهبرداری کرده، با پیگیری‌های کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال و تلاش‌های ماموران امنیتی و انتظ

متهم: عکاس مطبوعات ورزشی بودم

متهم این پرونده می گوید عکاس بعضی روزنامه های ورزشی بوده و به همین علت بعضی که با صورت او آشنا بوده اند به وی اعتماد کرده اند.

در ادامه، گفت وگوی ایسنا با این فرد را می خوانید:

کلاهبرداری با وعده جذب «سرباز-بازیکن»

• چند سال داری؟

– ۴۳ سال.

• متاهل هستی؟

– بله، فرزند هم دارم

.

• میزان تحصیلات؟

– راهنمایی.

• به چه اتهامی دستگیر شدی؟

– کلاهبرداری.

• شرح ماجرا را بگو.

– قبلا عکاس چند روزنامه ورزشی بودم ولی از حدود یک سال قبل که دوربینم شکست، مدتی بدون کار بودم و بعد هم یک کارگاه دوخت و دوز لباس ورزشی راه انداختم. هنوز کارم رونق نگرفته بود که تابستان امسال، یکی از دوستانم تماس گرفت و گفت می خواهد یک تیم راه بیندازد. از من خواست که جهت جذب سرباز – بازیکن اقدام کنم. من هم چون این شخص مالک یک کلوب بود و یکی دیگر از دوستانش هم سرمربی یکی از تیم های لیگ ۳ بود، شروع به همکاری کردم. از طریق کانال تلگرامی «پاس شمیران» و همچنین یک بار درج آگهی در کانال «تهران آنلاین» اقدام به جذب این افراد کردیم. از هر کدام بنا به دستور دوستانم مبالغی می گرفتم که بعضی از آنها به حساب آنها واریز می شد و بعضی هم به خودم پول می دادند. مجموعا بیش از ۲۰ میلیون تومان شخصا دریافت کردم و مابقی را هم به آن حساب ها واریز کردند. علاوه بر این، یکی از بازیکنان دارای سابقه بازی در لیگ برتر هم بود که می خواستم او را هم به این تیم جعلی معرفی کنم ولی خودش پشیمان شد و صرف نظر کرد.

• چگونه دستگیر شدی؟

– چند روز قبل جهت دریافت پول از یکی از افرادی که تماس گرفته بود در میدان بهمن قرار گذاشتیم که نمی دانم چگونه پلیس سر رسید و دستگیر شدم.

• پیامی جهت خانواده ها داری؟

– هیچکس با پول فوتبالیست نمی شود. فوتبال، استعداد می خواهد. ضمن اینکه وعده گذراندن سربازی راحت و … هم کاملا پوچ است و کسانی که از این طریق اقدام می کنند، پول و وقت خود را به آسانی از دست می دهند.

واژه های کلیدی: سرباز | کانال | میلیون | بازیکن | دریافت | سربازی | فوتبال | میلیونی | بازیکنان | فوتبالیست | کلاهبرداری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz